Naše aktuality

Veletrh sociálních služeb a Majáles

Účastnili jsme se Majálesu a Veletrhu sociálních služeb, více viz v sekci fotogalerie.

Test paměti zdarma

Pamatováček, o.p.s. nabízí testování paměti zdarma.  Volejte Po - Pá mezi 8:00 - 14:00 na telefonní ...více »


Ohlasy na Pamatováček

PhDr.Kolda P.
Mám velmi dobrý pocit z toho, že se v mé rodné Olomouci podařilo realizovat projekt tak záslužný, tak významný. Zařízení tohoto typu pro seniory, kteří mají problémy s pamětí je podle názoru většiny mých kolegů krokem tím nejsprávnějším směrem...

prof.MUDr.Karel Urbánek,CSc.
Je třeba vyzvednout snahu olomoucké pobočky ČALS o pozvednutí úrovně péče o naše spoluobčany...

doc.MUDr. Ivanka Vlachová, prof.MUDr. P.Kaňovský, CSc.
Ve své praxi se stále více přesvědčuji o užitečnosti os Pamatováček, která významně přispívá ke zkvalitnění života nemocných s Alzeimerovou chorobou i jinými syndromy demence...

Denní stacionář

Denní stacionář

Alzheimerovou nemocí trpí dle kvalifikovaného odhadu v Olomouci až tisíc lidí. Postihuje většinou lidi nad šedesátpět let. Nemoc začíná jako častější zapomínání a je často bagatelizována.

Denní stacionář Pamatováček zahájil svou činnost na podzim roku 2009. Jednalo se o novou aktivitu Pamatováčku,  které jako občanské sdružení poskytovalo již  od roku 2004 sociální poradenství provázané možností lékařské péče v oboru neurologie a psychiatrie.

Díky pobytu v Denním stacionáři je umožněno klientům žít aktivní a důstojný život v přirozeném prostředí a zabránit tak jejich předčasné institucionalizaci. Záměrem je poskytovat ambulantní službu v bezpečném prostředí pro osoby se sníženou soběstačností trpící Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence. Pamatováček jako první ambulantní zařízení v ČR splnilo dne 26.10.2011 všechna kritéria a získalo tak certifikát kvality poskytovaných služeb "Vážka". Je určen a uděluje se organizacím, které pracují s lidmi s demencí.

Denní stacionář může využít zároveň až patnáct klientů o které se starají proškolené pečovatelky. Služba je poskytována denně od 7 do 17 hodin na adrese Karafiátová 5/525, Olomouc v nově zrekonstruovaných a vybavených prostorách. Budova je obklopena velkou zahradou. K dispozici je prostorná terasa, která je za příznivého počasí využívána k posezení a relaxaci. Samozřejmostí je bezbariérové řešení celého zařízení. Na programu je trénování paměti zábavnou formou, muzikoterapie při které se klienti aktivně zapojují, tělesná cvičení zaměřená na podporu udržení fyzické kondice, apod.

V případě zájmu o služby Denního stacionáře je možno si pobyt vyzkoušet. Nabízíme tři dny, kdy po dobu dvou až tří hodin umožníme zájemci setrvat a seznámit se se zařízením, vybavením, personálem i programem dne. Pokud je o službu projeven zájem, je na budoucím klientovi, aby si vybral čas i frekvenci, která mu bude vyhovovat. Docházka může být například každodenní nebo dvakrát do týdne, osmihodinová či jen na tři hodiny určitý den, naprosto dle potřeby a vůle klienta. Denní stacionář zajišťuje i stravu a to oběd. Tato služba je využívána především klienty, kteří pobývají ve stacionáři přes poledne. Dopravní dostupnost je vyhovující, autobusové linky číslo 16 (spoj každých 10 minut) a číslo 19 (spoj každých 30 minut) přímo s názvem stanice Karafiátová mají zastávku nedaleko Denního stacionáře. V případě zájmu, je možno zprostředkovat klientovi převozovou službu, která se zabývá dopravou uživatelů do podobných středisek péče.

Pamatováček, o.p.s. se svojí činností snaží ulevit nejen přímo nemocným Alzheimerovou chorobou, ale i jejich blízkým, pečovatelům, kteří nejvíce pociťují tíhu každodenní nepřetržité a vyčerpávající péče o nemocné. Využitím služby Denního stacionáře mají prostor k vlastní seberealizaci, relaxaci apod. Mohou tak po dobu, kdy je o jejich blízké postaráno obnovit své tělesné i duševní síly.

Provozní doba denního stacionáře     Pondělí - Pátek  od 7:00 - 17:00

Úřední hodiny Pondělí - Pátek od 7:00 - 15:00

Kontaktní pracovníci:

Jitka Donthová, DiS. sociální pracovník

Eva Klevarovákoordinátor

Telefon: 585 426 110, 732 452 596

e-mail: pamatovacek@pamatovacek.cz

 

 

Registrovaná služba denní stacionář


Úvod  |  O nás  |  Služby  |  Fotogalerie  |  Reference  |  Aktuality  |  Zapojte se  |  Kontakt
mapa webu    odkazy     Webdesign STUDIO VIRTUALIS